Bugun...
Dolar: 5.5456
Euro : 6.2837

Konuk Yazar


Müjdat Gür


Facebookta Paylaş

Osmanlı Tokadı..Dünya Şokta.!
Tarih: 18-04-2017 10:44:00 Güncelleme: 18-04-2017 10:44:00


Osmanlı Tokadı..Dünya Şokta.! 

Ülkemiz hayırlısı ile bir referandum daha atlattı. Herkesin kafasında hep aynı soru işareti vardı. Referandum sonuçlarını herkes kim kazanacak diye birbirine soruyordu. Evet sizce bu seçimleri kim kazandı. Türkiye ve aziz MİLLETİMİZ kazandı. Yeni hareketinin bir başarısı olarak nitelendiriyoruz. Bunlar dışında belirgin bir cevap kimseden duymadım. CHP ve diğer Siyasi partiler dersen hepsi de hüsrana uğramış durumda. Evet cilerin yorgunluğu sevinç ve bayrama dönüştü. Ülkemiz insanlarını duyarlı tavrından dolayı tebrik ediyorum, kurumsal nitelik taşıyan yapıların olmazsa olmaz temel taşlarıdır. Birkaç oy uğruna veya birilerini küstürmemek adına yapılacak göz yummalar doğal olmayan davranışları doğal kabul edebilecek zamanların doğması bu nedenle bitmiştir. 
Yazdığım bir çok köşe yazısında bireylerin güçlerinin farkına varması gerektiğini, özgür iradeleri ile ülke yönetiminin şekillenmesi gerektiğini, eğer isterse halkının bunu başarabileceğini söyleyip durmuştum. Ben bunu her söylediğimde çevremde bulunan birçok insan bu memlekette olmaz öyle şey sonuçta Türkiye kimi isterse Referandum oylamasını o kazanır diyordu.. Evet öylede oldu, sandıkta bir şeyin değişeceğine inanmadığı için sandığa da gitmeyen vatandaşlarımız vardı. 
Gördük ki bu Referandum oylamasında halk sandıklara akın etti, Ülkemiz ve aziz Milletimiz geleceğini %51.5 evet ve %48.5 ile tayin etmiştir. 
Evet bu Anayasa referandum oylamasında Türkiye Cumhuriyeti AK Parti yetkilileri Referandum desteklediği yönünde üç beş vekil haricinde çalışmalarda bulunmadılar. Bulunsalar dahi çok zayıftı, evet, AK Parti nispeten gayret etti, ama,  bunun yeterli olmadığını gördük. Çok küçük farkla ipi göğüslenerek, ülkemizin bekası için halkımız EVET kararını verdi. AK Parti seçmenlerinin beklentisinin altında bir oy oranı kırıklığı yaşandı. Bugünün BAYRAM ilan edilmesi için bu oy oranı yeterli idi.. zaten onlarda (yani bizlerde) öyle yaptık.. peki kim kazandı bu seçimleri ?? 
Ülkemiz ve aziz milletimiz kazandı. Eğer isterse bir şeyleri değiştirmeye muktedir olduğunu gösterdiği için, bundan böyle Türkiye’de herkes istediği gibi at koşturamayacağı ve olanları alaşağı edeceğini gösterdiği için, 
Onur ve haysiyetini yerle bir edenlerin bir daha kendilerinin yönetmesine izin verilmemesinin göstergesi  için, Mecliste akılcı tavırlarla hareket edilmesi gerektiğini gösteren seçimler yapılması için, bu Anayasa Referandum seçimin tek kazananı TÜRK halkıdır. 
Bu vesile ile bundan böyle hükümetimiz nasıl hızlı çalışmalarda bulunacağı ve devlet yönetiminin nasıl olması gerektiğini halkın istediği yeni yüzleri, üstüne basa basa belirtmek isterim ki, AK Parti’de bir an önce değişimlerin yapılması şart olmuştur. Bir AK Parti mensubu olarak gönülden isterim. 
Değişim özümüzde var olmalıdır. Biz değişirsek toplumda değişecektir. Rahmetli babam bana hep çocuklarını geleceğe göre yetiştir derdi, hangi geleceğin ne olacağı bizim elimizde. 
Şimdi siyaset yapma vakti, şimdi geleceği planlama vakti, şimdi inanma vaktidir. 
Su yürür yolunu bulur derler ya, eğer içimizdeki hainler temiz lenirde yeniden seçime gidersek elbette ki hükümet kurulur. Hiç merak etmeyin. Önemli olan kurmak değil, ilkelerinden ödün vermemektir. 
Artık böyle Parti ve milletvekillerine bu toplumun karnı tok. REİS sen üzülme hayırcılarda anlayacak doğru yolda olduğumuzu. 
Aziz Milletimizle gurur duyuyorum. Değiştirebileceğinize inandığınız ve bunu gösterdiğiniz için. Her şey güçlü bir Türkiye için. ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Gecesini gündüzüne katan başta Sayın DEVLET BAŞKANIMIZI ve tüm bu davaya gönül vermiş aziz milletimizi canı gönülden tebrik ediyorum. 

Haber/ Müjdat GÜRBu yazı 6444 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kumluca Fotoğrafları
  Kumluca Fotoğrafları
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Kumluca Fotoğrafları
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bartınlı Gelin ile Damat Demokrasi nöbetinde
  Bartınlı Gelin ile Damat Demokrasi nöbetinde
 • Dibektaşspor-Uluköyspor Final Karsılaşması
  Dibektaşspor-Uluköyspor Final Karsılaşması
 • BAR-KUM-DER KÜLTÜR MERKEZİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
  BAR-KUM-DER KÜLTÜR MERKEZİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
 • Durmuş Kurtboğan Batsın Bu Dünya
  Durmuş Kurtboğan Batsın Bu Dünya
 • KUMLUCA BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTI PROGRAMI
  KUMLUCA BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTI PROGRAMI
 • btv için halk röportajımız
  btv için halk röportajımız
 1. Bartınlı Gelin ile Damat Demokrasi nöbetinde
 2. Dibektaşspor-Uluköyspor Final Karsılaşması
 3. BAR-KUM-DER KÜLTÜR MERKEZİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
 4. Durmuş Kurtboğan Batsın Bu Dünya
 5. KUMLUCA BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTI PROGRAMI
 6. btv için halk röportajımız
VİDEO GALERİ
YUKARI